تاکید ویژه اداره کل راه و شهرسازی استان تهران بر نشر اخبار صحیح در حوزه نظام مهندسی ساختمان

اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران ضمن توضیح در خصوص یک خبر نادرست از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست در حوزه نظام مهندسی ساختمان بر نشر و بازنشر اخبار دقت ویژه ای داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری سازمان نظام مهندسی ساختمان از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران، متاسفانه در روزهای اخیر خبرهایی بدون منبع موثق توسط افراد بی اطلاع در رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر نامعتبر بودن مدرک تحصیلی آقای "سید مهدی هاشمی" منتشر شده و بدون تحقیق و تفحص مورد بازنشر در فضای مجازی قرار گرفته است.
بدینوسیله اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران در راستای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی صحیح اعلام می دارد، مدرک تحصیلی آقای "سید مهدی هاشمی" حسب پاسخ استعلام دریافتی از دانشگاه مورد تایید بوده و پروانه اشتغال نامبرده معتبر است. لذا بازنشر چنین اخباری سبب تنزل اخلاق حرفه ای و انسانی می شود.
توصیه این نکته نیز ضروری است که روزنامه نگاران و صاحبان رسانه اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی می‌بایست نسبت به نشر و بازنشر موضوعات با نگاه به منبع اخبار دقت بیشتری داشته باشند تا مسیر خدمت رسانی به مردم دچار وقفه نشود. این مساله به خصوص در حوزه اخبار نظام مهندسی ساختمان مصداق بیشتری دارد و لازم است خبرنگاران در فضای مجازی با درک خوبی که از بار امانت قلم هایشان دارند میدان‌داری کنند، سازمان‌های نظام مهندسی در کشور نماد توسعه پایدار هستند و توجه حرفه‌ای و پرسش از نهادهای مسئول ذیربط و مطالبه‌گری خبرنگاران از مراجع ذیصلاح بالاخص در این حوزه امری ضروری است.