مهندس مظفر ساعد، در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان نظام مهندسی؛

تورم اقتصادی جامعه مهندسان را در تنگا قرار داده است

مهندس مظفر ساعد، گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان یکی از بازوهای پرتوان کشور در صنعت ساختمان است؛ اما متاسفانه شرايط مهندسان با بخشنامه‌های وزارتی و تعرفه‌های خدمات مهندسی پايين هم‌خوانی درستی با تورم كشور ندارد.

عضو منتخب هیات مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان، در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان نظام مهندسی، با اشاره به جایگاه فعلی مهندسان در جامعه امروز، بیان کرد:  در حالی که نمی‌توان تاثیر سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای آن را در ساخت یک ساختمان ایمن و تامین امنیت مردم نادیده گرفت؛ اما باید گفت تورم‌های پیش آمده سبب شده تا عرصه برای مهندسان هم مانند سایر افراد جامعه در زمینه مسایل مالی تنگ‌تر شود.

وی خاطرنشان کرد: ابلاغ و اجرای طرح سرپرست كارگاه برای دارندگان پروانه‌ اجرا به منظور رفع معضل بيكاری مهندسان در استان‌ها و برگزاری كلاس‌های آموزشی و كارگاهی متداوم می‌تواند در ارتقای سطح آگاهی و تجربه مهندسان موثر باشد. همچنین؛ مهندسان جوانی که تازه پروانه اشتغال به کار خود را دریافت کرده‌اند، باید با مداومت در آموزش و استفاده از تجارب پیش‌کسوتان، توان علمی خود را ارتقا بخشند.

عضو منتخب هیات مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان،  در پایان افزود: یک مهندس خوب باید به ضوابط مقررات ملی ساختمان آگاه باشد، تا بتواند بنا به قوانین اجرایی یک پروژه را به سمت جلو پیش برده و كيفيت ساخت‌وساز ساختمان‌ها را بهبود بخشد. همچنین در کنار این موارد، داشتن تعامل با سازندگان و مالکان می‌تواند برای وی در این راه کارگشا باشد.